Oprindeligt indsendt af fmprOB
Se indlæg
Annoncering
Collapse
No announcement yet.
Transfervinduet Sommer 2025
Collapse
X
-
Det virker mystisk, kunne være spændende at vide hvad der er op og ned i hele den her sag
- Likes 1
-
WTF Christian Eriksen…
https://bold.dk/fodbold/klubber/malm...med-i-malmo-ff
Er vi ikke gode nok til dig?
- Likes 3
Leave a comment:
-
Venstrefodet CBOprindeligt indsendt af Plum Se indlægNå .. Troels sagde jo i SFÅ at dagens opgave var at se på transferfrie spillere ... så helt tilfreds med truppen er han vel ikke .. personligt syntes jeg at der stadig mangler både kvanti- og kvalitet på midten. For nuværende er det Ejdum, Gruppe og Martin man kan sætte ind med mindre at man igen finder på at bruge Owusu eller Burgy på midten men de er vel startere i forsvaret som det er nu.
23-30 år. Spillet kampe i Europa med en forventning om at de taler engelsk så der ikke er flere tolkespillere som Tongya og Ismahila der er noget væk fra at TB i SFÅ at OB har et virkelig godt omklædningsrum uden at have hentet spillere i øst og vest..
https://www.transfermarkt.com/lazare...spieler/435808
https://www.transfermarkt.com/dele-a...spieler/207929
https://www.transfermarkt.com/jairo-...spieler/241481
https://www.transfermarkt.com/selim-...spieler/377219
https://www.transfermarkt.com/ianis-...spieler/282076 godt stamtræ ..
https://www.transfermarkt.com/yousse...spieler/265569
https://www.transfermarkt.com/stefan...spieler/216179
https://www.transfermarkt.com/tomas-...spieler/433358
https://www.transfermarkt.com/pape-a...spieler/364234
https://www.transfermarkt.com/pawel-...spieler/248732
men ved ikke om det stadig er på tapetet ..
Leave a comment:
-
Præcis. Umiddelbart mener jeg ikke, at han er et særligt godt match. Han er ikke ligefrem hverken hurtig eller en aggressiv presspiller, og vi har ikke rigtig råd til den slags "luksusspillere" med den type fodbold, vi gerne vil praktisere. Han er klart et naturtalent, men er også klart bedre som mellemrumsspiller. Og derfor er han også alt for begrænset i anvendelighed for os, når vi gerne vil spiller så direkte. Vi kan jo godt bruge nogle hurtige kombinationer centralt på banen, før vi spiller i længderetningen, og dér har han klart nogle kompetencer i stil med Falk og også bedre end Ejdum, men der er for mange mangler i de andre faser af vores spil til, at det giver mening for mig. Og så er sådan en AaB-dreng næppe opflasket med det store kendskab til Zornigers type fodbold.Oprindeligt indsendt af Plum Se indlægDet kan man sikkert på wyscout og andre proffe platforme ..
- Likes 1
Leave a comment:
-
Det giver jo ingen mening !Oprindeligt indsendt af Plum Se indlæg
Leif’s ønske til en ny kommunikationschef i OS&E er at han/hun kan tysk så han kan tale tysk med vores tyskere og så at spillerne kan tale frit med ham. I dag skal alt koordineres og overvåges af kommunikationsafdelingen og Leif har tidligere forsøgt at få et interview med TT men fået afslag - kan være derfor …
Måske kun, hvis han fornemmer at vi er ved at opbygge en tyskerkoloni !
Godt nok mærkelige tider i Ådalen, når man tænker på JNs udtalelse i april !
Leave a comment:
-
Leif’s ønske til en ny kommunikationschef i OS&E er at han/hun kan tysk så han kan tale tysk med vores tyskere og så at spillerne kan tale frit med ham. I dag skal alt koordineres og overvåges af kommunikationsafdelingen og Leif har tidligere forsøgt at få et interview med TT men fået afslag - kan være derfor …Oprindeligt indsendt af Jungledyret Se indlæg
Hvorfor lige 2 uger?
Leave a comment:
-
Hvorfor lige 2 uger?Oprindeligt indsendt af fmprOB Se indlægTrybull vil udtale sig om 2 uger og Martin Hansen var fraværende i dag af private årsager(hvad det så end betyder)
https://fyens.dk/ob/ob-s-erfarne-tys...899df2779ce-35
Leave a comment:
-
Trybull vil udtale sig om 2 uger og Martin Hansen var fraværende i dag af private årsager(hvad det så end betyder)
https://fyens.dk/ob/ob-s-erfarne-tys...899df2779ce-35
Leave a comment:
-
Det vil altid være et øjebliksbillede at vurdere et transfervindue 5 min efter det er lukket.Oprindeligt indsendt af Kielberg Se indlæg
Billing? Stavekontrol sagde billig hvilket han bestemt ikke var.
Ok, det er så på navn alene. Han har spillet 1 kamp.
Men synes også Billing på papiret er en stærkt signing, god alder, landskampe, kommer som italiensk mester hvor han trods alt var inde omkring holdet.
Han passer desværre fint ind ved vestjyderne
- Likes 3
Leave a comment:
-
I podcasten “Vores Superliga” er Falk kåret som bedste transfer og Arp nr. 3 (Billing nr. 2).
- Likes 4
Leave a comment:
Leave a comment: