Kaldte den allerede i december. I kunne jo bare have ringet OB, i stedet for at skulle vente et halvt år og spilde penge på Allan Gaarde.
https://forum.ob.dk/forum/club-ob-s-...934#post269934
Annoncering
Collapse
No announcement yet.
Ny træner Andreas Alm
Collapse
X
-
Klart den mindst interessante af de to svenskere. Spiller langt mere defensivt end Gustavsson, har slet ikke kunne udvikle og videresælge spillere i samme størrelsesorden. Hæderlige resultater lige under toppen, men var et flop i Vejle og kom ikke derfra med et godt renommé, og er så startet katastrofalt med Häcken i den her sæson.
Hvis det her er alternativet, havde jeg langt hellere set et dansk trænertalent som Ole Tobiasen der ville få til opgave at skulle udvikle noget langsigtet omkring de bedste akademispillere. Det her ligner endnu en resultattræner der helt sikkert ikke får vilkårene til at levere de forventede resultater, ligesom de forrige. Æv.
- Likes 3
Leave a comment:
-
-
Fornuftige resultater i Sverige, ræderlige i Danmark.
Til dem der kommer med kritikken af resultaterne i Vejle - Husk at han var da, LIGE da de var blevet opkøbt og havde hentet 30 nye spillere.
Leave a comment:
-
Ny træner Andreas Alm
Tags: Ingen
Leave a comment: