direkte link til podcast
Annoncering
Collapse
No announcement yet.
Stemmer fra Ådalen
Collapse
X
-
Spændende hvem der gæster studiet i næste uge. Martin Davidsen henviser til dette billede, og at en af disse unge herrer vil komme..
https://mobile.twitter.com/mpbdavidsen/status/916229201862299648/photo/1
Jeg håber lidt på Christian Eriksen, men det er formentlig Daniel Høegh? Men det er også ligeså godt!
Comment
-
Ny podcast med Jack Jørgensen bla om Carlsberg
Sjovt at man overhovedet ikke vender faciliteter og banefordelingen som jeg finder meget mere interessant end ny hovedsponsor..
Kan faktisk slet ikke forstå at der ikke har været noget officielt ude om det fra OB’s side selvom man nok ikke har styr på alle detaljer endnuLast edited by fmprOB; 07-10-2017, 09:32.
Comment
-
Ifølge Jesper Hansen "er der ingen tvivl om" at klubben nu skal til at kigge det. (ifølge OB podcast)Oprindeligt indsendt af fmprOB Se indlægNy podcast med Jack Jørgensen bla om Carlsberg
Sjovt at man overhovedet ikke vender faciliteter og banefordelingen som jeg finder meget mere interessant end ny hovedsponsor..
Kan faktisk slet ikke forstå at der ikke har været noget officielt ude om det fra OBs side selvom man nok ikke har styr på alle detaljer endnu
Håber virkelig OSE er villige til at smide de penge ind i projektet, så både prof, akademi og amatører kan få nogle fantastiske forhold både i Ådalen og Falen.
Comment
-
En af JJ første sætninger i podcasten var også “der er ingen tvivl om”Oprindeligt indsendt af OleKBH Se indlægIfølge Jesper Hansen "er der ingen tvivl om" at klubben nu skal til at kigge det. (ifølge OB podcast)
Håber virkelig OSE er villige til at smide de penge ind i projektet, så både prof, akademi og amatører kan få nogle fantastiske forhold både i Ådalen og Falen.
Det gør jeg også.. Jeg bliver nok også trodsig hvis man spiser amatørafdelingen af med regning og må nøjes med lidt renoveringer.
Men så dumme kan man simpelthen ikke være og det tror jeg heller ikke de er. Tror også man selv ønsker noget fedt og tidssvarende og har jo efter sigende lagt penge af til det længe
Comment
-
Det kan næsten kun være Høegh, og det vil jeg glæde mig til!Oprindeligt indsendt af Matti1887 Se indlægSLO
Comment
-
Hmm. Har det sgu stadig stramt med ham Falk. Jeg kan sagtens forstå hvorfor han skiftede væk fra OB med det talent han har.Oprindeligt indsendt af Matti1887 Se indlægPå det slørede billede de har lagt op på Facebook, så ligner det, at det er Rasmus Falk de har haft i studiet.
Men tilgiver ham aldrig for at stå i en FCK trøje 6 måneder før hans kontrakt udløber. Det billede er brændt ind på nethinden og jeg husker stadig den dag hvor det skete som var det igår..
Comment
-
Jeg kan sagtens følge dig. Det er ligesom 9/11 - alle husker hvor de var dagen derpå. Det samme med Falk i en FCK trøje - og det er ikke for at sammenligne de to ting, overhovedet.Oprindeligt indsendt af fmprOB Se indlægHmm. Har det sgu stadig stramt med ham Falk. Jeg kan sagtens forstå hvorfor han skiftede væk fra OB med det talent han har.
Men tilgiver ham aldrig for at stå i en FCK trøje 6 måneder før hans kontrakt udløber. Det billede er brændt ind på nethinden og jeg husker stadig den dag hvor det skete som var det igår..
Jeg holder også på det er Høegh, men når jeg kigger på Daniel Høeghs tøjstil og Rasmus Falks tøjstil - så er det altså Rasmus som går i læderjakker, og meget lange t-shirts. Det mindes jeg ikke at se på Daniel Høegh. Se nedenstående billeder.Oprindeligt indsendt af MortenF Se indlægDet synes jeg dælme da er svært at se. Jeg holder stadig på Høegh.
Men det ville give mening hvis det var Høegh grundet hans popularitet, og hans kontrakt i udlandet - hvad ville FCK sige til, at Falk gav interviews vedrørende en konkurrende klub?
Stemmer Fra Ådalens slørede billede:

Andre billeder:


Comment
Comment