Oprindeligt indsendt af DD84
Se indlæg
Annoncering
Collapse
No announcement yet.
Rygter/Ønsker/Spekulationer Vintervindue 2019/2020
Collapse
X
-
Vi har Olli Lund så Skjelvik kunne spilles ind med tiden. En vb mere kan vel kun betyde at vi siger farvel til Barrett allerede nu.Oprindeligt indsendt af Faurskov Se indlæg
Han har ikke spillet kamp siden september sidste år, så det er da ikke en som går direkte ind på holdet.
"Einstellung ist alles. Talent wird überschätzt. Talent ist Grundvoraussetzung, ohne Talent geht nichts, aber Talent stellt dich nur in die Tür. Charakter, Einstellung und Fleiß bringen dich hindurch"
- Norbert Elgert -
Comment
-
Uden at have set ham spille virker han da spændende nok. Håber dog på noget yngre som erstatning på venstre back. En spiller med videresalgspotentiale.Oprindeligt indsendt af DD84 Se indlægHam der farzam fra bt skriver på twitter
Jeg hører, at OB er meget tæt på norske Jörgen Skjelvik. Han er venstre back. Det kan betyde, at Jacob Barret Laursen allerede nu får lov at smutte til Arminia Bielefeld.
- Likes 1
Comment
-
https://www.bt.dk/superligaen/b.t.-a...fra-norsk-backOprindeligt indsendt af Agbre Se indlæg
Uden at have set ham spille virker han da spændende nok. Håber dog på noget yngre som erstatning på venstre back. En spiller med videresalgspotentiale.
Du ska nok ikk regne med en yngre venstre back.
Kender ham ikke, men håber at han kan blive en succes
Comment
-
CV'et virker da i hvert fald til at være i orden.Oprindeligt indsendt af chrisser1990 Se indlæg
https://www.bt.dk/superligaen/b.t.-a...fra-norsk-back
Du ska nok ikk regne med en yngre venstre back.
Kender ham ikke, men håber at han kan blive en succes
- Likes 1
Comment
-
https://twitter.com/GalaxyPodcast/st...04661345210368
Ikke ligefrem en fanfavorit vi er ved at hente..
Comment
-
Han har tilsyneladende både spillet stopper (også i tremandsforsvar) og back i Galaxy
(og ifølge transfermarkt har han spillet 97 af sine lidt mere end 200 kampe som midterforsvar)Last edited by Limefrugten; 31-01-2020, 12:59.
Comment
-
Det lyder fint. Så ham og Sabbi ind, Barrett videre for lidt penge og det ville være helt o.k..Oprindeligt indsendt af Limefrugten Se indlægHan har tilsyneladende både spillet stopper (også i tremandsforsvar) og back i Galaxy"Einstellung ist alles. Talent wird überschätzt. Talent ist Grundvoraussetzung, ohne Talent geht nichts, aber Talent stellt dich nur in die Tür. Charakter, Einstellung und Fleiß bringen dich hindurch"
- Norbert Elgert -
Comment
-
Haha, også kun derfor jeg kan huske hans navn. Han var faktisk sindssyg god for nogle år siden i FM. Har da også spillet +100 kampe for Rosenborg, samt en håndfuld for landsholdet.Oprindeligt indsendt af Klokkeklart Se indlægNogen der kender til Jörgen Skjelvik evner?
Kender kun hans navn og at han var en rimelig god spiller i FM18
Comment
-
Haha... Nej, det ligner, at de godt tilfredse med at skibbe ham af. Men altså, ærligt, +50 kampe for LA Galaxy og +100 for Rosenborg de senere år. Han kan da umuligt være ringere end Oli Lund og Madu?Oprindeligt indsendt af Sheed Se indlæghttps://twitter.com/GalaxyPodcast/st...04661345210368
Ikke ligefrem en fanfavorit vi er ved at hente..
Comment
-
Stort set alle nordmænd fra den bedste række har fået en landskamp i 10'erneOprindeligt indsendt af mckellberg Se indlæg
Haha, også kun derfor jeg kan huske hans navn. Han var faktisk sindssyg god for nogle år siden i FM. Har da også spillet +100 kampe for Rosenborg, samt en håndfuld for landsholdet.
Men nu må vi se, hvad han er for en. Den Twitter side som Sheed linker til, er jo ikke ligefrem opløftende ift. fansenes mening. Men fodbold er også lidt anderledes over there.
Comment
-
Nej, det tror jeg heller ikke, at han er. En del af det bunder jo nok i, at han tjener en så eksorbitant høj løn, og at de pga. deres lønløft er låst så de ikke kan bruge de penge på nogle andre. Men han ser godt nok ikke ud til at have vundet mange hjerter derovre.Oprindeligt indsendt af mckellberg Se indlæg
Haha... Nej, det ligner, at de godt tilfredse med at skibbe ham af. Men altså, ærligt, +50 kampe for LA Galaxy og +100 for Rosenborg de senere år. Han kan da umuligt være ringere end Oli Lund og Madu?
https://www.reddit.com/r/LAGalaxy/co...ing_discussed/
https://www.reddit.com/r/LAGalaxy/co...rgen_skjelvik/
https://twitter.com/GalaxyPodcast/st...49805688807424
Comment
Comment