Oprindeligt indsendt af Polle
Se indlæg
Annoncering
Collapse
No announcement yet.
Rygter/Ønsker Transfervindue Vinter 17/18
Collapse
X
-
Så skulle Peter Utaka angiveligt have skrevet under med Vejle. De var meget imponeret af ham. Skulle blive offentliggjort senere i dag.
Vi må se om det vil vise sig at være godt, at vi ikke så ham an. Vejle har altså et godt hold, og hvis de er imponeret - så kan det godt være den gamle dreng har lidt i sig endnu. Anyways. Stærk signing af Vejle, mon ikke de tager pladsen direkte op i suppen.
Comment
-
Det gør de sikkert. Utaka er sikkert også en god signing for dem, men hvis OB skal styrke angrebet, så synes jeg klart det skal være med angribere der er perspektiver i. Selvom jeg elsker utaka, så er det historie. Jeg tror ikke det gavner nogen som helst at få den spiller ind på holdet som det ser ud nu. Han hører en anden tid til, og nu er det indtil videre dem her vi tror på. Det er i hvert fald dem staben omkring OB tror påOprindeligt indsendt af Matti1887 Se indlægSå skulle Peter Utaka angiveligt have skrevet under med Vejle. De var meget imponeret af ham. Skulle blive offentliggjort senere i dag.
Vi må se om det vil vise sig at være godt, at vi ikke så ham an. Vejle har altså et godt hold, og hvis de er imponeret - så kan det godt være den gamle dreng har lidt i sig endnu. Anyways. Stærk signing af Vejle, mon ikke de tager pladsen direkte op i suppen.
Comment
-
Ser da gerne Vejle i Suppen igen - hellere dem end Helsingør 👍🏻🍺
Stolte traditioner og som regel noget god fodbold, et ordentligt stadion og inden for overskuelig afstand, hvilket som oftest giver nogle fede aways 😎
Kan også give lidt konkurrence til / svækkelse af SønderjyskE og Horsens. Hellere Vejle op, end Kolding eller Fredericia, hvis jeg skal vælge en klub i Trekanten 😆
Men ja, bliver da spændende at følge Utaka, men uanset hvordan han gør det, koner jeg nok ikke til at græde snot over, at vi ikke signede ham, for at gøre det godt på et tophold i 1. Division, betyder ikke at han ville gøre en forskel for os lige nu 😨
Og hvis Vejle rykker op i denne omgang, så må Utaka være en kortsigtet løsning, for et hold i Superligaen qua hans fremskredne alder 🤔
Og jeg har, ikke kun baggrund af weekendens storsejr, egentligt grundlæggende tiltro til vores nuværende angribere 😃
Comment
-
Så kan vi få en venstreside med Kirkeskov og Fellah ... Yiiiihaaaaaa!
https://www.bold.dk/fodbold/nyheder/...r-med-ny-klub/
MvTFår glæden tilbage, når OB vinder tre kampe i træk.
Comment
-
Vinduet er lukket, så nej, din hede drøm kan ikke gå i opfyldelse :)Oprindeligt indsendt af Marco van Tasten Se indlægSå kan vi få en venstreside med Kirkeskov og Fellah ... Yiiiihaaaaaa!
https://www.bold.dk/fodbold/nyheder/...r-med-ny-klub/
MvT
Comment
-
Vi har option på forlængelse med Fellah og vi kan hente Kirkeskov fra sommer. Glæder mig allerede til 18/19 sæsonen :O)Oprindeligt indsendt af Limefrugten Se indlægVinduet er lukket, så nej, din hede drøm kan ikke gå i opfyldelse :)
MvTFår glæden tilbage, når OB vinder tre kampe i træk.
Comment
Comment