Lyder sandsynligt:) Randers vil som udgangspunkt næppe jagte en sejr, men være mere end tilfreds med uafgjort. Spørgsmålet er nok mest hvor meget vi kommer til jagte uden at vi giver omstillinger væk. Fire point ud af de to opgør ville være ok, Horsens taber i hvertfald en af kampene mod Esbjerg, og gerne begge to. 2xuafgjort ville også være ok, men hvis Horsens vinder, så er vi piskede til det samme
							
						
					Annoncering
				
					Collapse
				
			
		
	
		
			
				No announcement yet.
				
			
				
	
Optakt: OB vs Randers
				
					Collapse
				
			
		
	X
- 
	
	
	
		
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
Jeg tror du har ret. Randers er tilfredse med et kryds, og derfor spiller de nok også en anelse mere defensivt orienteret end normalt, og så forsøger de nok på deres omstillinger. Det har vi tidligere haft det svært med, så derfor kunne jeg sagtens se en halvkedelig 0-0'er for mig. Fire point i de to kampe mod Randers ville være mere end OK! Det ville være fantastisk. (Du tænker måske esbjerg og randers kampene?)Oprindeligt indsendt af makitabel Se indlægLyder sandsynligt:) Randers vil som udgangspunkt næppe jagte en sejr, men være mere end tilfreds med uafgjort. Spørgsmålet er nok mest hvor meget vi kommer til jagte uden at vi giver omstillinger væk. Fire point ud af de to opgør ville være ok, Horsens taber i hvertfald en af kampene mod Esbjerg, og gerne begge to. 2xuafgjort ville også være ok, men hvis Horsens vinder, så er vi piskede til det samme
Enig. Som jeg også tidligere har nævnt, så tror jeg ikke Horsens kommer til at vinde en eneste kamp i puljen, og derfor tror jeg også at vi "bare" skal vinde vores hjemmebanekamp mod Horsens, og så er vi sikret en top 2 plads. Jeg kan sagtens se Horsens og Esbjerg spille 2 x uafgjort, men højst sandsynligt med en enkelt esbjerg sejr i de to opgør. Det ville sgu være godt.
Comment
 - 
	
	
	
		
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
Ja men BIF har så også valgt at spille uden målmand, så er det sku ikke svært at slå dem
 spøg til side, så ser Randers bedre og bedre ud. De har bestemt også mere kvalitetet end vi har, f.eks. har de jo i hvert fald 3 dygtige angriber. Men tror det bliver tæt, vi har jo været rigtig godt kørende i foråret
							
						
Comment
 - 
	
	
	
		
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
Ja ser ud til at de har fået lidt selvtillid. Og det har vi også. Bliver en tæt kamp afgjort af små tingOprindeligt indsendt af makitabel Se indlægpuha, ser ud til at Randers for alvor er kommet i gang efter sejren over Horsens. Foran 2-1 mod Brøndby... Det bliver svært mod Randers nu..
Comment
 - 
	
	
	
		
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
Hvorfor det?Oprindeligt indsendt af makitabel Se indlægMarco den var under bæltestedet med skader!
Han skriver jo ikke, at han ønsker, at det var nogen, der fik skader - men om der rent faktisk var nogen, der blev skadet.
MvH ChrisOB1 nederlag de sidste 14 kampe. (8-5-1 - målscore: 23-9) 0 i de sidste 9 (6-3-0 - målscore: 16-6). 0 kampe siden sidst vi vandt en kamp efter været kommet bagud 0-1. Casper Nielsen - gør hvad han vil.
Comment
 - 
	
	
	
		
	
	
		
		
		
		
		
		
		
	
	
Tak! - og lige præcis. Var bestemt ikke et ønske, men blot for at kunne lure hvem de stiller med i start11 mod os. Det kan der vel for fanden ikke være noget galt med.Oprindeligt indsendt af ChrisOB Se indlægHvorfor det?
Han skriver jo ikke, at han ønsker, at det var nogen, der fik skader - men om der rent faktisk var nogen, der blev skadet.
MvH ChrisOB
MvTFår glæden tilbage, når OB vinder tre kampe i træk.
Comment
 
Comment