Oprindeligt indsendt af El New York
Se indlæg
Annoncering
Collapse
No announcement yet.
Optakt Randers FC - Odense Boldklub
Collapse
X
-
Eurosport har 8 andre kanaler.. Hvorfor viser de ikke bare kampen på en anden kanal - så bliver der også tid til en optakt.
Og nu skal vi se reklamer midt i OB kampen :(
Leave a comment:
-
Gud hvor er det træls at se på FCN, når man egentlig bare gerne vil se OB. 7 min tillægstid og FCN fører 3-0? Skift dog kamp!
Leave a comment:
-
Den opstilling ser, bortset fra MJ, ikke lovende ud. Overrask os.!!!
Leave a comment:
-
Det der med hensynet til en ung spillers nerver etc giver jeg ikke meget for - som tommelfingerregel. Andre klubber har unge spillere fra start. Det kan MJ selvfølgelig også. Og skulle det gå galt må de tage den derfra. Han er desværre nødvendig på JHs hold.Oprindeligt indsendt af andlox Se indlægSynes også at ham fortjener der og ville gerne se ham fra første minut. Men kan også forestille mig at starte med "mere erfaren" folk og smide MJ igen ind i 2. halvleg.
Leave a comment:
-
Er på stadion. Vi spiller i de gule trøjer... Håber vi spiller bedre end de se ud. ;-)
Leave a comment:
-
Virkelig ikke fan af den opstilling. Ingen fart på kanterne (vi kan så håbe at MJ gør op for dette), samt for lidt kreativitet på midten - det gør så nok at Greve og Kløve søger meget ind centralt, men så mangler bredden igen..
Leave a comment:
-
Det er helt sikkert fordi han ikke er klar til 90 min.Oprindeligt indsendt af Watson Se indlægHm havde nu hellere set Thomasen på midten, så der bare kommer lidt kreativt frem ad banen, og ikke bare en "tung" parkeret bus.
(måske er han ikke helt klar endnu)
God kamp til alle.
Leave a comment:
-
Hm havde nu hellere set Thomasen på midten, så der bare kommer lidt kreativt frem ad banen, og ikke bare en "tung" parkeret bus.
(måske er han ikke helt klar endnu)
God kamp til alle.
Leave a comment:
-
Ser ud til at Casper ikke var helt klar alligevel
Tipper 3-1 til Randers
Leave a comment:
-
Gryte
Desler KEP Ludwig JBL
Greve Tverskov Drachmann Kløve
AK MJ
Ryan kun på bænken.
Kan god lide at se Desler og Greve tilsammen på højre side. Synes det var altid en dynamisk og hård arbejdende duo der.
Leave a comment:
-
Grytebust - Desler, KEP, Ludwig, Laursen - Greve, Drachmann, Tverskov, Kløve - AK, Jørgensen
Kommentarer:
Jørgensen fra start! 💪🏽
Ryan ude 😖
Desler back i 442 🤔
Drachmann klar 💪🏽
Kløve og Greve på kanterne igen 🙃🙂
Den bliver tæt. Kanterne skal steppe op, Desler skal holde sin position, Drachmann skal tage ansvar og Mathias J skal bare fortsætte :)
Leave a comment:
-
Udskiftningerne hedder vel Drachmann for Izu, Ludwig for Ting, Kløve for Jønsson i forhold til start 11. Jeg er personligt ikke klar til at dømme Ludwig ude endnu, ser Kløve som bedre end Jønsson selvom det har været en sløv start. Og ser Drachmann som bedre end Izu i rollen som den defensive midtbane. Så kan man argumentere for at KEP er blevet et år ældre, men ellers er det generelt på holdet jo ikke skidt at de her spillere i start/midt tyverne har fået det ekstra erfaring. Så på papiret ser jeg os ikke som svækket. Så må vi se om holdet viser det.Oprindeligt indsendt af tOrnBjerg Se indlægJo jo og sidst var det Rømer som skulle være forskellen. Jeg medgiver at JD har noget mere af den rigtige attitude i forhold til andre indkøb. Men holdet er, mand for mand dårligere end sidste år. Oprykkerne er ikke dårligere, og der kommer næppe en Lyngby sag i år, så det kan godt blive med røven i vandskorpen. Nu er Vendsyssel lige kommet bagud mod FCN, men de har næsten matchet dem.
Leave a comment:
Leave a comment: