Oprindeligt indsendt af fmprOB
Se indlæg
Annoncering
Collapse
No announcement yet.
Grundspil 2016/17
Collapse
X
-
Det kan jeg ikke følge? Sønderjyske er da et af de stærkere top-sekshold. Det ville da aldrig være en fordel at komme i nedrykningsgruppe med dem, frem for Horsens, Lyngby eller til dels AAB. De er præcis et af den slags hold som vi har det svært med for tiden, og jeg tror vi ville få det svært med at tage point fra dem.Oprindeligt indsendt af fmprOB Se indlægFCM ser ud til at hente 2 i sønderjyske. Det ville være godt for os hvis de missede Top 6
http://www.bold.dk/fodbold/nyheder/s...ndler-med-fcm/"Ohne sauhunde geht es nicht!" - Maik Franz
Kluden Krew - O'ense Internationals
Comment
-
Var jeg klar over . Men har mere sympati for sønderjydske , så vil syntes det var sjovere hvis det er FCM som snubler . Begge hold vil vi have det svært mod i en taberpulje og ser os stadig som en af favoritterne til nedrykningsfinalerne .Oprindeligt indsendt af fmprOB Se indlæg
Mente nu SdJ hvis de mistede de 2 plus deres træner her i vinter817 ⚪️
Y.N.W.A ❤️
Comment
-
Tja ser det bare som en fordel hvis en konkurrent mister en super god træner og 2 profiler som da kun kan være en fordel hvis de ikke når top 6. Det er jo ikke det samme som jeg hellere vil have dem med i nedrykningsspil ift andre klubber..Oprindeligt indsendt af Onkel Riffel Se indlægDet kan jeg ikke følge? Sønderjyske er da et af de stærkere top-sekshold. Det ville da aldrig være en fordel at komme i nedrykningsgruppe med dem, frem for Horsens, Lyngby eller til dels AAB. De er præcis et af den slags hold som vi har det svært med for tiden, og jeg tror vi ville få det svært med at tage point fra dem.
Comment
-
Ja vi er da helt klart favorit til at spille finalerOprindeligt indsendt af Magge Se indlægVar jeg klar over . Men har mere sympati for sønderjydske , så vil syntes det var sjovere hvis det er FCM som snubler . Begge hold vil vi have det svært mod i en taberpulje og ser os stadig som en af favoritterne til nedrykningsfinalerne .
Comment
-
Nævn ét hold i superligaen eller top 4 i første division som vi ikke vil have det svært imod i taber pulje og nedrykningsfinale i vores nuværende forfatning :-(Oprindeligt indsendt af Magge Se indlægVar jeg klar over . Men har mere sympati for sønderjydske , så vil syntes det var sjovere hvis det er FCM som snubler . Begge hold vil vi have det svært mod i en taberpulje og ser os stadig som en af favoritterne til nedrykningsfinalerne .
Comment
-
Enig. Og synes det ville være en fordel for os hvis de aktuel 6 bedste hold løber væk på bekostning af de andre hold som står fremad os. Alle tager ja deres point med og så vi kan skabe mulighvis et bedre grundlag for kampe i en af de to nedrykningspuljer og måske vi kan endnu udgå nedrykningsfinaler. Det ville i hvert fald være godt for mit blodtryk.Oprindeligt indsendt af Onkel Riffel Se indlægDet kan jeg ikke følge? Sønderjyske er da et af de stærkere top-sekshold. Det ville da aldrig være en fordel at komme i nedrykningsgruppe med dem, frem for Horsens, Lyngby eller til dels AAB. De er præcis et af den slags hold som vi har det svært med for tiden, og jeg tror vi ville få det svært med at tage point fra dem."Einstellung ist alles. Talent wird überschätzt. Talent ist Grundvoraussetzung, ohne Talent geht nichts, aber Talent stellt dich nur in die Tür. Charakter, Einstellung und Fleiß bringen dich hindurch"
- Norbert Elgert -
Comment
-
Så, kom i gang Jønne. Du skylder stadig meget..Oprindeligt indsendt af fmprOB Se indlæg"Einstellung ist alles. Talent wird überschätzt. Talent ist Grundvoraussetzung, ohne Talent geht nichts, aber Talent stellt dich nur in die Tür. Charakter, Einstellung und Fleiß bringen dich hindurch"
- Norbert Elgert -
Comment
Comment