Annoncering
Collapse
No announcement yet.
Kamptråd: Hobro - OB, 19/3 2016 kl 16.00
Collapse
X
-
Smuk bold fra Fester og selvfølgelig scorer AK. Alle jer der vrængede ved udsigten til at han skulle spille i stedet for Zohore... Jokes on you.
-
NU er jeg så træt af det at jeg har skrevet til dem og forklaret at handlen må gå tilbage når de ikke leverer det der er stillet i udsigtOprindeligt indsendt af manner Se indlægJA og det er jeg reddi træt af
159krfor at se den kamp og så får vi "sådan noget lo.." i stedet for. Jeg har kontaktet Dplay, men forventer ikke svar hurtigt
Leave a comment:
-
Vi mangler at flytte bolden uden at den er på fødderne, så vi kan få Hobro ud at løbe. Når vi skifter side løber vi bolden hele vejen over.Oprindeligt indsendt af B(ob) Se indlægAri og Barrett ser ikke godt ud i dag, HJ har også haft en enkelt hjerneblødning. Det er sådan en kamp der kan åbne sig hvis vi får spillet lidt mere direkte og undgår hjernedøde krydspasninger midt på banen, og/eller vi får een mere i boksen til at tage imod tilbagespilningerne fra AK og Fester når de bryder igennem.
Det kan også blive helt hat og briller og slutte 0-0 eller 1-0.
Leave a comment:
-
det bliver for småt det spil - og så gode boldspillere har vi heller ikke...
Leave a comment:
-
Ari og Barrett ser ikke godt ud i dag, HJ har også haft en enkelt hjerneblødning. Det er sådan en kamp der kan åbne sig hvis vi får spillet lidt mere direkte og undgår hjernedøde krydspasninger midt på banen, og/eller vi får een mere i boksen til at tage imod tilbagespilningerne fra AK og Fester når de bryder igennem.
Det kan også blive helt hat og briller og slutte 0-0 eller 1-0.
Leave a comment:
-
Vi startede godt og havde bolden mest det første kvarter , uden at skabe de store chancer , siden er Hobro lykkedes med at slå vores spil i stykker og den sidste halve time har været ret lige i noget der bestemt ikke er kønt . Højre siden er helt væk , mens der er kommet et par gennembrud i venstre . Intet fra vores centrale midt . AK har vist agrasivitet , og havde et gennembrud hvor han ville have fået et straffe hvis han havde ladet sig falde , men han holdt sig på benene .Oprindeligt indsendt af andlox Se indlægHvordan løber kampen? Er der nogen som kan give en kort kampreferat af 1. halvtid?
Leave a comment:
-
Det har været skidt, men vi har haft fine muligheder. Vi skal bare formå at holde bedre i bolden, så kommer fejlene fra Hobro. De sidste 20 min. var ringe. Mange tabte dueller og alt for mange bolde i luften. Det skal blive bedre og Ari skal ud
Leave a comment:
Leave a comment: