Falk igen. Fandme noget pis han ikke scorer dog.
Annoncering
Collapse
No announcement yet.
Mom ob-fcm
Collapse
X
-
Falk.
Men jeg ville gerne også give dem til holdet for en stor indsats og fordi det var en fornøjelse at se de spille rigtig godt fodbold. Tænker det er vigtigt at Emil er ude af start 11.
Tak til Lasse Nielsen for to rigtig vigtige redninger."Einstellung ist alles. Talent wird überschätzt. Talent ist Grundvoraussetzung, ohne Talent geht nichts, aber Talent stellt dich nur in die Tür. Charakter, Einstellung und Fleiß bringen dich hindurch"
- Norbert Elgert -
Comment
-
Er det nødvendig at skrive hvem..?
Det er noget af det flotteste jeg har set fra en OB spiller så længe jeg kan huske, der manglede lige et afgørende mål så havde det været helt fantastisk...
Det er få gange jeg lige umiddelbart kan komme i tanke om at andre har optrådt på et sådan niveau i en OB trøje, og den ene af de gange bliver alligevel aldrig nogensinde overgået, om så Falk havde scoret 100 mål i dag, men absolut top klasse det vi ser, det er jo utroligt at se på det han kan...Til-afgange under Alm: 96 - still counting
Comment
-
Jeg elsker Falk, og han spiller jo en fremragende kamp igen i dag. Men hvorfor helvede kan en mand være så skarp i alle situationer og positioner på banen, men være så uskarp når han skal banke bolden i kassen? Det er mig ubegribeligt, og fordi hans afslutning på friløberen 10 min før tid er så forbandet ringe, så tvinger det mig ud i at vælge en anden. Jeg tager derfor Makrini.
Nu har vi i så mange kampe tabt slaget på midtbanen, men i dag, mod en stærk modstander som FCM har vi sgu overtaget, og det skyldes i høj grad Makrini. Han bryder et hav af bolde og på bolden er han sikker i pasningerne og er dygtig til at finde plads bredt i banen. Fantastisk kamp af ham!
Comment
-
Oprindeligt indsendt af guldtilob Se indlægFalk. En af de flotteste kampe fra en OB spiller i flere sæsoner. Men hvor er han dog ufarlig foran målet. Tror han skal blive en sæson mere under Kent Nielsen for at udvikle sig til en komplet spiller.
Comment
Comment