Oprindeligt indsendt af Entusiastens
Se indlæg
Forstår slet ikke din sidste sætning. Mener du sportsdirektør i stedet for træner?
Og jeg vil igen holde fast i, at da vi ikke aner, hvor mange penge, hvilket lønbudget eller hvor meget skade TC og PH har lavet, så kan vi faktisk ikke vurdere JH. Og da vi heller aldrig vil finde ud af om en anden sportsdirektør ville have gjort det anderledes så er det en ligegyldig og hypotetisk diskussion.
Min påstand har hele tiden været: Jeg tror ikke, at det var gået stort anderledes på fodboldbanen med en anden sportsdirektør ved roret. Ergo må min konklusion være; JH har fået det forventelige ud af de ressourcer (som vi intet aner om) og de forhold som han blev mødt med.
Og jeg mener ikke, at JH har noget at gøre med udfaldet af kampen af OB - BIF, og jeg mener slet ikke, at man på baggrund af den kamp kan konkludere, at han har gjort sig fortjent til en fyring. Det var i øvrigt min oprindelige pointe.
Comment