Annoncering

Collapse
No announcement yet.

Reserveliga: OB-Esbjerg (18. August 2014) på Kanalsport

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tid
  • Show
Clear All
new posts

  • kasparlyk
    replied
    Rigtig godt gennemspillet mål! Greve med 3-0 og Dessler med oplæg

    Leave a comment:


  • WhyNot?
    replied
    66 min: Schoop erobre bolden, Raben løber nærmest direkte ind fra sidelinjen efter behandling, og får en friløber efter aflevering fra JS. Han brænder dog.

    Leave a comment:


  • kasparlyk
    replied
    Mads Raben med friløber.... Men brænder på det skammeligste

    Leave a comment:


  • WhyNot?
    replied
    64 min: Raben får et ordenligt skrald, og ligger skadet.

    Leave a comment:


  • WhyNot?
    replied
    63 min: TM går ud, ind kommer Mads Raben

    Edit: Måske snydt for et straffespark, Thomsen dribler i feltet, og en EFB spiller tager bolden med hånden.

    Leave a comment:


  • WhyNot?
    replied
    55: Anders Thomsen ind i stedet for Bodul

    Leave a comment:


  • WhyNot?
    replied
    53 min: Lukas Jensen kommer ind i højresiden af feltet, og afslutter lige over mål.

    Leave a comment:


  • WhyNot?
    replied
    52 min: Lukas Jensen trækker ind i banen, og afleverer en god stikning i dybden til en helt fri Greve, som træder i bolden.

    Leave a comment:


  • WhyNot?
    replied
    51 min: Greve får bolden på egen banehalvdel, snyder et par mand og laver en indomsaflevering til TM, som igen afslutter lidt svagt.

    Leave a comment:


  • WhyNot?
    replied
    48 min: EFB afslutter fra kanten af feltet, Emil parrer og samler selv op.

    Leave a comment:


  • WhyNot?
    replied
    46 min: Dessler afleverer til TM på venstrekanten, som løber ned og afslutter fra kanten af feltet, men lige over mål.

    Leave a comment:


  • WhyNot?
    replied
    2. halvleg startet: umiddelbart ingen udskiftninger fra OB

    Leave a comment:


  • WhyNot?
    replied
    1. halvleg slut: Vi sidder på spillet uden at komme til mange store chancer, men vi har dog været meget bedre end EFB.

    Ousager: Har ikke haft det store at lave, men har haft nogle sikre indgreb når det har været nødvendigt, dog med en enkelt misser, som dog ikke kostede noget.

    3 midterforsvar (Magnus, EPJ og Momo): De er ikke blevet presset det store, men har ligesom Ousager taget sig af det de skulle. Alle 3 virker også noget mere sikker i boldomgangen end de 3 "førsteholdsspillere", og har været god i pasningsspillet frem i banen. De er dog heller ikke blevet presset.

    JBL: Synes han har været den bedste i 1. halvleg. Har været sikker i det defensive, og er fremragende frem i banen, hvor han hele tiden tilbyder sig på venstrekanten. Hans hurtighed gør også at han hele tiden forsøger at udfordre. God kamp af ham indtil videre.

    Lukas Jensen: Har skuffet lidt. Han forsøger, men ikke mange af hans ting lykkedes. Har dog ikke spillet decideret ringe.

    Schoop og Dessler: Har styret midtbanen godt, og de tilbyder sig begge for forsvarsspillerne så de let kan komme af med den. Begge løbestærke, som har gjort at de har fået lukket ned for det meste fra EFB. God kamp af begge.

    Greve: Lidt anonym, men når han har bolden, kan man godt se han har nogle gode tekniske færdigheder. Kom til en enkelt afslutning.

    Bodul: Har haft godt af, at komme lidt længere tilbage på banen. Han tilbyder sig godt, og får også lagt enkelte bolde i dybden, som kunne være blevet farlige. Er ikke selv kommet frem til noget, udover et langskud, som blev blokeret.

    TM: Har lavet 2 mål, og kommet til et par chancer udover det. Han kæmper for det, man mangler lidt teknisk. 2 mål og et par chancer udover, kompensere dog for dette.

    Leave a comment:


  • Dinjo
    replied
    Imporneret over Deslers flow med bolden, han kan blive rigtig god! Ellers en god indsats indtil videre med masser af agressivitet! Og hvor er det dog lækkert at se en angriber der ovre sig i hovedstødsduellerne inde i feltet. !! Og endmu mere lækkert at se ham stange 2 stk ind.! Er sikker på at han blir et stort aktiv for os, måske ikke i år so starter, men i løbet af hans 4 årig lange kontrakt :D

    Det ser lovende ud det her for fremtiden....!!!!!!!!!!!

    Leave a comment:


  • Onkel Riffel
    replied
    Bodul ser ud som om han kunne blive en del bedre, hvis man brugte ham som backup på kanten.

    Mikkelsen skal bare have nogle flere spilminutter i SL. Og nogle bolde ind til låget. Han er skarp på hovedstød.

    Leave a comment:

Working...
X