Oprindeligt indsendt af Kaspernon
Se indlæg
Argumentet for ikke at hente mere ind nu, ud over det var svært - så tænker de har forsøgt, det var også at "hvis ikke nu - hvornår så" mht de unge. Der er 10 kampe igen og ting kan ændre sig - men der er ikke meget der tyder på at Sandberg eller Martin sådan står vildt meget på spring. Hansborg tænker jeg lidt det samme. Markus J har gjort det ok - men så heller ikke mere.
Bertel Askou ser så ud til at være så meget på vej at han bør kunne indgå i planerne som et 3. eller 4 valg i midtforsvaret.
Men der mangler meget kvalitet, så er kontraktudløb - har svært ved at se man forlænger med Mickelson - da jeg regner med Owusu skal tilbage på backen. Oven i det kommer potentielle salg - Don D har angiveligt været på vej ud de sidste to vinduer, Luca har så ikke ligefrem solgt sig i de første par kampe.
Med de mangler der allerede er, Ivan, Mickelson og BP med udløb og et par potentielle salg fra angrebet....det er rigtigt meget der skal gøres.
Og så håber jeg også på de kigger på trænerposten, gerne som det første
Leave a comment: