OB virker til at være ret meget i kontrol - uden rigtigt at skabe det helt store.
Men - hvordan er forholdene? Spiller varme og høj luftfugtighed ind på tempo? Hvor gode er modstanderen? (aner intet om den malysiske liga) er ikke synderligt imponeret men kan jo være det er en fantastisk modtander vi er oppe imod - under svære forhold. Kan også være vi lader os trække ned i tempo...
Ser vi samme billede med en 1-0 sejr over randers om en uge lever jeg fint med det - men noget siger mig vi får det noget sværere til den tid
Annoncering
Collapse
No announcement yet.
Forberedning efter vinterpausen 22/23
Collapse
X
-
Det er godt Aske. Adelgaard siger fra, de har også spillet som svin overfor ham hele kampen. Aske, Sabbi og Manneh er ret meget ''in your face'' med de thaier der, især Manneh imponerer i forhold til det der. Ob tæt på igen og presser på.
- Likes 1
Leave a comment:
-
Oprindeligt indsendt af Galamush Se indlægDer bliver gået til den. Hvad er vurderingen af kampen? Har ikke set så meget af den.
MMvH ChrisOB
Leave a comment:
-
Oprindeligt indsendt af Galamush Se indlægDer bliver gået til den. Hvad er vurderingen af kampen? Har ikke set så meget af den.sabbi og Manneh not so much. Tempoet er lavt OB kunne godt have lavet to mere, men er for uskarpe og mangler det sidste.
Leave a comment:
-
Der bliver gået til den. Hvad er vurderingen af kampen? Har ikke set så meget af den.
Leave a comment:
-
Hvordan kan der være udelt 0 gule kort i den her kamp..... Sabbi med en stor til.
Leave a comment:
-
Underlig gåfodbold med sjusk af libitum og ond stemning. Med mindre 40 C kan forklare det, så ser det godt nok ikke så godt ud før premieren.
Leave a comment:
-
nuij en chance til sabbi - den slags skal der scores på...
glæder mig godt nok til næste weekend - for det er jo umuligt at vurdere noget ud fra sådan en kamp.
- Likes 1
Leave a comment:
-
Oprindeligt indsendt af andlox Se indlægHvem står i øvrigt for streaming af kampen? Hvis det er OB media så skal siges at der er virkelig godt arbejde.
- Likes 3
Leave a comment:
Leave a comment: