kæft jeg er træt af VAR - det må ikke tage SÅ lang tid at træffe en beslutning
Annoncering
Collapse
No announcement yet.
Kamptråd FCN-OB 8.5.2022
Collapse
X
-
på ingen måde.Oprindeligt indsendt af obcph Se indlæg
Og clear and obvious var den off side overhovedet ikke....
omvendt uden VAR var der jo så alligevel dømt off side...så min anke går mest af alt på hastigheden - de beslutninger skal træffes hurtigere
Men nej den var på ingen måde klar og tydelig
- Likes 1
Comment
-
Ringe kamp. Vi står dybt - på bekostning af offensivspil og FCN har ikke evnerne at åbne vores kompakte defensive. Hvis begge hold fortsætter på den måde så bliver det en røvkedelig 0:0 og det bliver svært at sammensætte en højdepunjter-video af mere end 9 sekunder."Einstellung ist alles. Talent wird überschätzt. Talent ist Grundvoraussetzung, ohne Talent geht nichts, aber Talent stellt dich nur in die Tür. Charakter, Einstellung und Fleiß bringen dich hindurch"
- Norbert Elgert -
Comment
-
Vinde over dem i 2 halvleg, vores offensive spillere har ikke kræfter til 90. Tror jeg.Oprindeligt indsendt af Lennon Se indlægDen her lander på Alm. Mage til mærkelig opstilling. Hvad er det han vil med denne kamp? Bare have et point eller hvad.
Holdet vil jo intet og satser intet. Synes det er ret tydeligt at f.eks. michelson har et meget defensivt udgangspunkt, og ikke tager nogle ture frem ad banen.
- Likes 2
Comment
-
Hvis anden halvleg bliver lige så ringe, så bliver eneste højdepunkt slutfløjtet.Oprindeligt indsendt af andlox Se indlægRinge kamp. Vi står dybt - på bekostning af offensivspil og FCN har ikke evnerne at åbne vores kompakte defensive. Hvis begge hold fortsætter på den måde så bliver det en røvkedelig 0:0 og det bliver svært at sammensætte en højdepunjter-video af mere end 9 sekunder.
Forstår sket ikke hvad meningen er med denne horrible taktik.817 ⚪️
Y.N.W.A ❤️
- Likes 1
Comment
-
Det er femte kamp i 15 dage så helt o.k. at skåne flere spiller og ikke gå all-in over 90 minutter. Men håber vi skifter offensiv energi ind og ændrer taktikken i anden halvleg om at hente de tre point.Oprindeligt indsendt af Lennon Se indlægDen her lander på Alm. Mage til mærkelig opstilling. Hvad er det han vil med denne kamp? Bare have et point eller hvad.
Holdet vil jo intet og satser intet. Synes det er ret tydeligt at f.eks. michelson har et meget defensivt udgangspunkt, og ikke tager nogle ture frem ad banen."Einstellung ist alles. Talent wird überschätzt. Talent ist Grundvoraussetzung, ohne Talent geht nichts, aber Talent stellt dich nur in die Tür. Charakter, Einstellung und Fleiß bringen dich hindurch"
- Norbert Elgert -
- Likes 1
Comment
-
Men måske er det præcis det dagens kamp handler om … at når man ikke kan stille med A-holdet kan man spille til nul og få point ..Oprindeligt indsendt af Lennon Se indlægDen her lander på Alm. Mage til mærkelig opstilling. Hvad er det han vil med denne kamp? Bare have et point eller hvad.
Holdet vil jo intet og satser intet. Synes det er ret tydeligt at f.eks. michelson har et meget defensivt udgangspunkt, og ikke tager nogle ture frem ad banen."Fejlen ved verden er, at de dumme er så skråsikre på alting, og de begavede så fulde af tvivl."
"Der findes ingen kendsgerninger, kun fortolkninger."
Venter man for længe, får man ingenting ...
- Likes 1
Comment
-
Ikke fint at se men med de mange kampe vi spillede sidst er det helt o.k. med en rolig tilgang, men den er virkelig meeeeget roligtOprindeligt indsendt af Magge Se indlæg
Hvis anden halvleg bliver lige så ringe, så bliver eneste højdepunkt slutfløjtet.
Forstår sket ikke hvad meningen er med denne horrible taktik."Einstellung ist alles. Talent wird überschätzt. Talent ist Grundvoraussetzung, ohne Talent geht nichts, aber Talent stellt dich nur in die Tür. Charakter, Einstellung und Fleiß bringen dich hindurch"
- Norbert Elgert -
- Likes 2
Comment
-
Lige præcis denne. Også vigtigt at undgå skader nu her. Men lad os håbe at nogle af de offensive profiler kommer ind og vinder kampen for os. Det er også godt for os at få øvet at stå lavt og kompakt, som vi måske skal hvis vi skal forsvare en eventuel føring hjem i pokalen Tilgengæld røvkedeligt at se på, men det overlever jeg efter den bragkamp i torsdagsOprindeligt indsendt af andlox Se indlæg
Det er femte kamp i 15 dage så helt o.k. at skåne flere spiller og ikke gå all-in over 90 minutter. Men håber vi skifter offensiv energi ind og ændrer taktikken i anden halvleg om at hente de tre point.
Comment
-
Altså når man ik kan stille A-holdet, så ændrer man taktik og spillestil, således at det er umuligt, at vurdere om nogle af aktørerne har evner i retning af den måde vi helst vil spille på. Det giver god mening.Oprindeligt indsendt af Plum Se indlæg
Men måske er det præcis det dagens kamp handler om … at når man ikke kan stille med A-holdet kan man spille til nul og få point ..817 ⚪️
Y.N.W.A ❤️
Comment
Comment