Annoncering
Collapse
No announcement yet.
Optakt AaB-OB
Collapse
X
-
Næ, JH beskriver ham som en erfaren spiller til bredden.Oprindeligt indsendt af FFM Se indlæghttps://www.ob.dk/nyhedsarkiv/tjekki...kifter-til-ob/
Vel umiddelbart ikke fordi han siger noget ekstremt?
Det er vores træner, der roser ham mest, men han er selvfølgelig heller ikke så dum som JH. Ikke helt endnu.
Comment
-
Jeg erindrer ikke at JH har malet med rosenrøde pensler, men jeg husker at JM har været ude og sige at han kan blive en gevinst for OB .. hans meritter som Tjekkisk landholdspiller, og nominering til årets spiller i samme land siger mig noget om at han er bedre udstyret med talent fra naturens hånd end Thrane og Nana nogensinde har været. Så er det bare ikke sikkert at talentet er forvaltet på den helt rigtige måde.Oprindeligt indsendt af Magge Se indlægBeskrivelsen af ham var malet med den rosenrøde pensel af JH da han blev hentet . En leder som forventes at forstærke holdet .
Hvad får dig til at hans niveau er bedre end dem du nævner ?Believe OB
½ sæsoner der bare skal overstås findes ikke
Ligegyldige kampe eksisterer ikke
Comment
-
Oprindeligt indsendt af manner Se indlægLad os glemme boykot o.a. i denne tråd
Største udfordring for JM er vel om Helenius eller AK skal starte sammen med Bashkim. AK har lavet et mål på 757 min, og Helenius 4 mål på 555 min. JJT tror jeg starter inde på bekostning af Kløves skade.
Helenius er syg. Kløve er med i truppen. Det bliver svært. Håber der efterhånden kan vristes en acceptabel indsats ud af AK.OB. På behørig afstand af egne ambitioner.
Comment
-
Ak er ikke bedre. I min bog er han meget overvurderet, men det ville være en god dag at modbevise, at jeg har ret. Det er ikke umuligt at få lidt med hjem, men AaB er favorit, og en 0-0 er godkendt.Oprindeligt indsendt af sinus Se indlæghttps://www.fyens.dk/fodbold/Heleniu...rtikel/3288837
Helenius er syg. Kløve er med i truppen. Det bliver svært. Håber der efterhånden kan vristes en acceptabel indsats ud af AK.
Comment

Comment