Spørgsmålet er om vi ikke allerede også ser et eksempel på at en spiller som Trybull vil have svært ved at følge med, når det om lidt hedder Superligaen.
Annoncering
Collapse
No announcement yet.
HIF-OB d. 21/4 kl. 13.00.
Collapse
X
-
Forfærdelig første halvleg. Vel den ringeste i den her sæson. Hvornår blev vi udstillet på den måde? Højt pres??? Fraværende. Hurtigt spil??? Fraværende. I sted af det et hav af fejlafleveringer.
Symptomatisk vel den situation hvor Trybull ved kanten af Hvidovres felt leder efter en holdkammerat at spille den og så spiller vi tilbage til Martin Hansen som slår bolden langt - og den er væk.
Det er elendigt og fuldstændig uforståeligt med de forskellige ansigter af holdet. SK skal finde de rette ord og omstillinger i pausen. Endnu sådan en halvleg er ja ikke til at holde ud.
"Einstellung ist alles. Talent wird überschätzt. Talent ist Grundvoraussetzung, ohne Talent geht nichts, aber Talent stellt dich nur in die Tür. Charakter, Einstellung und Fleiß bringen dich hindurch"
- Norbert Elgert -
- Likes 2
Comment
-
Det er den perfekte storm. Alt hvad modstanderne skal gøre er at presse højt, så er der ingen styring. Træneren kan ikke se, at opspillet aldrig kommer til at fungere med den besætning. Han kan øve det til træning - og kamp så meget han vil; i den sidste ende er ingen af de nuværende forsvars og midtbanespillere hurtige nok, teknisk stærke nok, kloge nok til at kunne lave den slags opspil, han gerne vil. Det kan alle og enhver sgu da se.Oprindeligt indsendt af mhbp Se indlægHold op en ringe første halvleg. Ingen fart, ingen intensitet, rystende usikre i forsvaret, vi magter ikke at spille ud nede bagfra - og bliver alligevel ved med det. Ingen plan fremover...eneste positive er vel at vi kun er nede med en, bla takket være Martin Hansen.
MvH ChrisOB1 nederlag de sidste 14 kampe. (8-5-1 - målscore: 23-9) 0 i de sidste 9 (6-3-0 - målscore: 16-6). 0 kampe siden sidst vi vandt en kamp efter været kommet bagud 0-1. Casper Nielsen - gør hvad han vil.
- Likes 3
Comment
-
Jeg tror heller ikke på vi får løst den problematik omkring Hvidovre er en mand mere på midtbanen på anden vis end at vi må i 4-4-2. Grubbe ud og ind med WCM's motor. Grot ser også slidt ud, så selvom det ikke vil være optimalt når vi skal fremad banen, så kunne han godt blive ofret. Alle har været dårlige, men han har trods sin fysiske pakke tabt alt hvad der kunne tabes i duellerne overfor sin back, og halser efter i presset. Omvendt kunne det dog også være sjovt at se Luca og ham som duo, hvis vi ændre formation.Oprindeligt indsendt af Mwape Se indlæg
Ja og evt et system skifte
- Likes 2
Comment
-
Jeg er langt henad vejen enig, men der skal et markant skifte til, såfremt vi skal komme tilbage i kampen. Plan A fungerer åbenlyst ikke i dag.Oprindeligt indsendt af hankatten Se indlæg
Jeg tror heller ikke på vi får løst den problematik omkring Hvidovre er en mand mere på midtbanen på anden vis end at vi må i 4-4-2. Grubbe ud og ind med WCM's motor. Grot ser også slidt ud, så selvom det ikke vil være optimalt når vi skal fremad banen, så kunne han godt blive ofret. Alle har været dårlige, men han har trods sin fysiske pakke tabt alt hvad der kunne tabes i duellerne overfor sin back, og halser efter i presset. Omvendt kunne det dog også være sjovt at se Luca og ham som duo, hvis vi ændre formation.
- Likes 1
Comment
-
Præcis den tanke jeg havde.Oprindeligt indsendt af mhbp Se indlæg
vi håber...kun nede med en efter så dårlig en halvleg, får man rettet bare en smule op på det så er det ikke umuligt at få noget med.
Men Nuij første halvleg var sløj
Når man kan præstere SÅ dårligt og alligevel kun være bagud med 1, så skal der ikke meget til for at vende skuden.
Jeg håber spillerne har kigget hinanden dybt i øjnene og blevet enige om at den præstation kan de ikke være bekendt.
Comment
-
Som jeg har nævnt utallige gange. Bürgy bliver fatal i superligaen hvis han skal spille.Oprindeligt indsendt af Oraklet Se indlægForsvaret sejler Bürgy er godt nok langsom og usikker ind med Julius. Vores opspil er helt væk. Vores pres virker heller ikke. Der skal ske noget og der skal investeres meget mere over hele banen Kun MH og Groth og Lucca kan være deres indsats bekendt.
- Likes 1
Comment
-
Han var ikke god nok sidst vi var der, og vil ikke være det når vi er der igen om lidt.Oprindeligt indsendt af Wessels er en mur Se indlægSpørgsmålet er om vi ikke allerede også ser et eksempel på at en spiller som Trybull vil have svært ved at følge med, når det om lidt hedder Superligaen.817 ⚪️
Y.N.W.A ❤️
- Likes 1
Comment

Comment