Oprindeligt indsendt af Sheed
Se indlæg
Annoncering
Collapse
No announcement yet.
Optakt FCK-OB
Collapse
X
-
Enig. På hjemmebane har vi ofte fået skrabet nogle point sammen. På udebane har vi det svært mod de store.
-
Jaeh, er vi nu også det på udebane? Hvornår har vi sidst lavet et godt resultat på udebane mod et af de store hold? Det eneste jeg lige kan komme i tanke om i de seneste sæsoner, må være den uafgjorte i Brøndby her i efteråret, og det var endda i en halvsæson, hvor Esbjerg, SønderjyskE, Horsens og Vendsyssel formåede at vinde samme sted.Oprindeligt indsendt af Tåhyler Se indlægRobert Skov er i særklasse min favoritspiller i Superligaen selv om han spiller på det helt forkerte hold.
FCK er da favorit men vi er altid bedst mod de gode hold. Jeg tror ikke vi Taber.
Leave a comment:
-
Robert Skov er i særklasse min favoritspiller i Superligaen selv om han spiller på det helt forkerte hold.
FCK er da favorit men vi er altid bedst mod de gode hold. Jeg tror ikke vi Taber.
Leave a comment:
-
Bare roligt:Oprindeligt indsendt af Jeppetoje Se indlægHvis vi spiller som vi gjorde i lørdags taber vi 3 el. 4-0
"Dybest set var vi nødt til ikke at vinde i dag i forhold til sommerens erfaring med fem sejre i træk, så vi valgte at spille ti gode minutter, og derfra gik det jævnt ned af bakke." (JM om lørdagskampen, http://obstruktion.dk/ob-indboed-til-fanarrangement/)
😜
Leave a comment:
-
Tverskov æder ham til morgenmad på søndag!Oprindeligt indsendt af manner Se indlæghttps://www.facebook.com/FCKobenhavn...TI1ODI0MjE0NA/
Ham Robert Skov
.. han bliver voldsomt svær at lukke ned
Leave a comment:
-
Tror ikke der er sket noget helt nyt, men tager altid forbehold for sådan noget medmindre det er en længere skade :)Oprindeligt indsendt af Entusiastens Se indlægFischer er ikke tvivlsom, han er helt ude af kampen ... det sagde han selv under træningskampen, han var medkommentator i 1. halvleg.
Så hvis der ikke er sket noget helt nyt ...
Leave a comment:
-
Fischer er ikke tvivlsom, han er helt ude af kampen ... det sagde han selv under træningskampen, han var medkommentator i 1. halvleg.Oprindeligt indsendt af FFM Se indlægTilgengæld er Fischer umiddelbart tvivlsom, så det er da noget.
Så hvis der ikke er sket noget helt nyt ...
Leave a comment:
-
Tilgengæld er Fischer umiddelbart tvivlsom, så det er da noget.Oprindeligt indsendt af manner Se indlæghttps://www.facebook.com/FCKobenhavn...TI1ODI0MjE0NA/
Ham Robert Skov
.. han bliver voldsomt svær at lukke ned
Leave a comment:
-
Optakt FCK-OB
https://www.facebook.com/FCKobenhavn...TI1ODI0MjE0NA/
Ham Robert Skov
.. han bliver voldsomt svær at lukke ned
Tags: Ingen

Leave a comment: