Oprindeligt indsendt af Wessels er en mur
Se indlæg
Annoncering
Collapse
No announcement yet.
Kamptråd OB - Silkeborg 03/05/2026
Collapse
X
-
det mener jeg dog der er. Under Krogh gik bunden flere gange helt ud af holdet og man endte i de der større nederlagsstimer.Oprindeligt indsendt af Kielberg Se indlægHvad er det som var så vigtigt for OB ift spillestil i leverpostej spillet?
Er der virkelig nogen fremskridt overhovedet?
Det er der trods alt blevet ændret på.
Vi mangler så forsat at kunne sætte en reel sejrsstime sammen.
For små fremskridt, men dog fremskridt
- Likes 1
Comment
-
enig - syntes det er et flot mål, han viser noget angriber instinkt der, søger bolden i feltet. Prøv ham dog af...Ganaus trænger tydeligvis til en pause og der er jo ikke ligefrem nogle af de andre angribere der ser ud til de bare VIL starteOprindeligt indsendt af JrEwing Se indlægMartin skal der findes en startplads til og Ganaus på bænken fra start i næste kamp.
- Likes 1
Comment
-
Det skyldes jo bare, at vi har bedre spillere end under SK. Strukturelt og taktisk er vi nærmest dårligere.Oprindeligt indsendt af mhbp Se indlæg
det mener jeg dog der er. Under Krogh gik bunden flere gange helt ud af holdet og man endte i de der større nederlagsstimer.
Det er der trods alt blevet ændret på.
Vi mangler så forsat at kunne sætte en reel sejrsstime sammen.
For små fremskridt, men dog fremskridt
- Likes 2
Comment
-
det kan godt være - stadig fremskridt.Oprindeligt indsendt af Jungledyret Se indlæg
Det skyldes jo bare, at vi har bedre spillere end under SK. Strukturelt og taktisk er vi nærmest dårligere.
Men vi kan da hurtigt blive enige om at det Zorniger aftryk vi var mange der havde regnet med vi ville få at se. Det lader i den grad vente på sig.
Virker til vi sætter os mellem to stole - Zorniger vil at vi presser højt men spillerne har åbenbart ikke evnerne til det og så ender det et sted midt imellem og så skal det jo gå galt.
Comment
-
Man kan ikke vinde kampe, når man har den ringeste forsvarsstyrmand i nyere OB historie.
MvH ChrisOB1 nederlag de sidste 14 kampe. (8-5-1 - målscore: 23-9) 0 i de sidste 9 (6-3-0 - målscore: 16-6). 0 kampe siden sidst vi vandt en kamp efter været kommet bagud 0-1. Casper Nielsen - gør hvad han vil.
- Likes 3
Comment
-
Vi har brug for en erstatning for Buergi, han er bare ikke god nok. Den ordentlige afleveringsfod han har erstatter ikke alle de mangler han har. Især er han alt for langsomt for vores ønskede spillestil
Hvis Askou sælges så betyder det at TB/AZ skal finde tid gode midtfor svarer.
Gror skal sendes videre og erstattes af en topangriber.
Og der skal en vb ind som starter. Adam må sælges AZ bygger ikke mere på ham, ellers ville han få mere spilletid. Nu hvor det er besluttet at Owusu forlader os kunne man ellers flytte McCoy på højre side og give Adam spilletid på vb hvis han stadig ville gå ind i planerne.
Er der de fire transfers TB talte om?"Einstellung ist alles. Talent wird überschätzt. Talent ist Grundvoraussetzung, ohne Talent geht nichts, aber Talent stellt dich nur in die Tür. Charakter, Einstellung und Fleiß bringen dich hindurch"
- Norbert Elgert -
Comment
-
ikke noget dårligt bud. PT har vi rigeligt inde centralt, men angrebet mangler kvalitet og det gør forsvaret åbenlyst også.Oprindeligt indsendt af andlox Se indlægVi har brug for en erstatning for Buergi, han er bare ikke god nok. Den ordentlige afleveringsfod han har erstatter ikke alle de mangler han har. Især er han alt for langsomt for vores ønskede spillestil
Hvis Askou sælges så betyder det at TB/AZ skal finde tid gode midtfor svarer.
Gror skal sendes videre og erstattes af en topangriber.
Og der skal en vb ind som starter. Adam må sælges AZ bygger ikke mere på ham, ellers ville han få mere spilletid. Nu hvor det er besluttet at Owusu forlader os kunne man ellers flytte McCoy på højre side og give Adam spilletid på vb hvis han stadig ville gå ind i planerne.
Er der de fire transfers TB talte om?
Comment
-
der skal nye og bedre kvalitet over hele linjen…det fra målmand, henover forsvaret, midtbanen til angrebet….Oprindeligt indsendt af mhbp Se indlæg
ikke noget dårligt bud. PT har vi rigeligt inde centralt, men angrebet mangler kvalitet og det gør forsvaret åbenlyst også.
det utroligt ringe i alle kæder….at sige dette hold, potentielt har kvalitet til top 6, er helt ude i hampen….
næste sæson har jeg ingen tiltro til det bliver bedre, men derimod kan det gå hurtigt den anden vej….
hvis Zorninger og TB IKKE HAR FÅET MERE VIND UNDER VINGERNE PÅ DETTE PROJEKT, TIL DECEMBER, SÅ MÅ DER ROLLE HOVDER FOR ALVOR OG SÅ KAN VEL MEGET NEGATIVT SAGT TAGE IDENTITET PROJEKTET OG AKIVERE DET LODRET OP HVOR SOLEN IKKE SKINNER
- Likes 1
Comment
-
Ærgerlig kamp. Silkeborg kører på kontra og er farlige i den del, og vi får ikke scoret på de store chancer, vi har, på nogle ret afgørende tidspunkter. Bürgys dumhed koster naturligvis afgørelsen, og så bliver det bare øv det hele. Vi mangler skarpheden i dag, og det bliver afgørende.
- Likes 5
Comment
Comment